Hotelowe i restauracyjne odznaczenia Michelin

December 1st, 2014

michelin starsW ramach rozwoju gospodarczego ciągły wzrost notuje również w naszym kraju branża hotelarska. Coraz więcej polskich obiektów jest docenianych i zauważanych nie tylko przez Polaków, ale i ludzi z całego świata. Ostatnio kolejne hotele zostały wyróżnione na rynku europejskim.

Najlepsze restauracje walczą o gwiazdki Michelin, ale nie wszyscy jednak wiedzą, że ranking „Main Cities of Europe 2014”zawiera również oceny hoteli. W tym roku w „Main Cities of Europe 2014” znalazło się więcej polskich obiektów niż ostatnio. W przewodniku Michelin możemy się spotkać z recenzjami około 27 hoteli z Krakowa oraz 14 z Warszawy. Razem udało się skrupulatnie ocenić 41 obiektów ze stolicy oraz z małopolski.

Jak wygląda praca inspektorów, którzy na własnej skórze sprawdzają co?, gdzie? i jak? Wycieczka, analiza wrażeń a następnie wydanie sprawiedliwego werdyktu, który będzie miał poparcie również w innych osobach. Testujący mają do dyspozycji przypisywanie symboli w postaci piktogramów budynków, przy ofercie danego hotelu. Maksymalnie można uzyskać ich pięć- pamiętajmy, że im większa liczba tym lepiej zaprezentował się obiekt. Osobne oznaczenie ma jednak specyfika atmosfery jaka panuje w danym miejscu. Hotele nadzwyczaj „miłe”, w których czujemy się jak u siebie w domu odznaczane są symbolami czerwonymi. Jeżeli więc nasz hotel w przewodniku zaświeci czerwienią możemy być pewni, że zrobiliśmy na odwiedzających naprawdę oszałamiające wrażenie. Ten zaszczyt tym razem przypadł trzem krakowskim budynkom (Copernicus, Stary i Gródek) oraz dwóm z Warszawy (Le Regina a także Rialto). Ważnym elementem jest fakt, że inspektorzy redagujący opinie do przewodnika Michelin, na całym świcie postępują według jednakowego schematu. Wszyscy klienci mają więc poczucie standardu oraz nieposzlakowaną opinię o każdym hotelu w różnych zakątkach świata. Ogółem „Main Cities of Europe 2014” opisał dokładnie 1562 hotele z 44 europejskich miast.

Oprócz hoteli, jak już wcześniej wspomnieliśmy przewodnik ocenia również restauracje. W „Main Cities of Europe 2014” znalazły się polskie akcenty- 22 restauracje z Warszawy oraz 19 z Krakowa. Jako ciekawostkę można dodać, że rok temu to polska restauracja Atelier Amaro, zdobyła Gwiazdkę Michelina.

Jak widać Michelin rozszerzył swoją działalność wychodząc krok dalej poza produkcję opon samochodowych. Firma tworzy już od dawna liczne przewodniki i mapy. Przewodniki dzielą się na dwa rodzaje- czerwony i zielony. Czerwony ma bardzo dobrą reputację, powstaje od ponad 100 lat i jest uznany za najważniejszy w swoim rodzaju (kulinaria). Zielony zajmuje się natomiast branżą turystyczną, skierowany jest dla podróżujących chcących dogłębnie poznać historię miast, do których przyjechali.

michelin stars

Comments are closed.
X