Turecki Bodrum i Marmaris

June 10th, 2015

bodrumTurcja to obok Tunezji, Egiptu, Grecji i Chorwacji najchętniej wybierana destynacja wśród Polaków wyjeżdżających na wakacje. Po pierwsze atrakcyjne ceny wycieczek, po drugie pewna pogoda i mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Wśród najbardziej znanych i obleganych przez turystów kurortów są m.in. Bodrum i Marmaris.

Bodrum to urocza miejscowość położona w południowo-zachodniej Turcji. Miasto leży nad Morzem Egejskim i jest dosyć popularne wśród turystów. Nocne kluby, sporty wodne, wypoczynek i liczne zabytki to elementy, które są najważniejsze dla podróżnych odwiedzających to właśnie miejsce.

Atrakcje dla przyjezdnych to między innymi: Bodrum Castle, Mauzoleum w Halikarnasie, Camel Beach, Bitez Beach, Rabbit Island, Windmills, Pedasa czy Kara Ada.

Bilety lotnicze na lotnisko w Bodrum z Gdańska liniami LOT+ Turkish Airlines w zależności od daty wylotu (1982 zł – lot w obie strony, lub 3101 zł), z Krakowa z tymi samymi przewoźnikami (2007 zł), z Poznania (5005 zł Lufthansa+ AtlasJet+ Turkish Airlines+ LOT). Wczasy w Bodrum można spędzić różnorako, jedni wolą sami skoordynować sobie czas, wybrać hotel, leniuchować cały dzień. Inni wybierają krajoznawcze wycieczki – czasami uda im się zwiedzić i zobaczyć więcej nawet w niższej cenie.

„Turcja- Turkey Tour”- to 17 dniowa wycieczka po najważniejszych ośrodkach w Turcji. Wyjazd autokarem z miejscowości Bielsko-Biała, przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię. W cenie jest już zawarte zakwaterowanie (w hotelach trzygwiazdkowych), oraz transport. Trasa wycieczki obejmuje : Edirne, Troje, Pergamon, Didymę, Milet, Priene, Bodrum, Efez, Pamukkale, Ksantos, Antaylę, Pergę, Aspendos, Side, Konya, Alanę, Sanliurfę, Kapadocję, Ankarę, Istambuł i Polonezkoy.

Koszt za całość od jednej osoby to 1499 zł- jeżeli ktoś jest jednak zainteresowany tą ofertą powinien sprawdzić szczegóły, ponieważ za niektóre elementy podróży będziemy musieli dopłacić np. za rejs statkiem po Bosforze czy lot balonem w Kapadocji.

Marmaris, miasto portowe i znany kurort w Turcji, również leży nad Morzem Egejskim. Historycznie najważniejszymi elementami Marmarisu jest Marmaris Castle ( w środku znajdują się wystawy zarówno archeologiczne jak i etnograficzne). W znaczeniu rozrywkowym warto odwiedzić „ulicę barów”, na której znajduje się najwięcej barów i dyskotek, Sedir Island, Dalyan River, Icmeler Beach i Ataturk Park.

bodrumJeżeli chodzi o wycieczki to możemy wybrać się między innymi do: Hotelu Class Beach, Hotelu Aegean Park, Hotelu Sonnen czy Hotelu Mehta family. Te wszystkie obiekty są trzy- cztero- gwiazdkowe.

Bilety lotnicze do Turcji ( jednakże nie do Bodrum) proponuje Air Serbia, LOT oraz Turkish Airlines. Tak więc połączenie Warszawa- Stambuł (499 zł, Air Serbia), Kraków- Stambuł (854 zł, LOT), Gdańsk – Stambuł ( 1054 zł, LOT), Warszawa- Izmir (1254 zł, Turkish Airlines), Katowice – Izmir (1270 zł, LOT). Jeszcze tańszy bilet uda nam się jednak zdobyć w czerwcu, destynacja Warszawa- Stambuł (408 zł, Aegean).

Comments are closed.
X